Sposób wykonania połączeń dla strefy ZONE2

Dźwięk i wideo w strefie ZONE2 można odtwarzać na trzy sposoby, które omówiono poniżej.

Podłączenie 1 : Podłączenie za pomocą złącza HDMI ZONE2

W przypadku podłączenia telewizora do złącza HDMI ZONE2 OUT można odtwarzać materiał wideo lub audio z urządzenia podłączonego do złącza HDMI 1 – 7 IN w strefie ZONE2 (funkcja HDMI ZONE2).

Podczas gdy telewizor jest podłączony do złącza HDMI ZONE2 OUT oraz MAIN ZONE i ZONE2 są ustawione na to samo źródło wyjściowe, dźwięk MAIN ZONE może być mieszany do 2-kanałów audio.

Podłączenie 2 : Podłączenie przy użyciu zacisków wyjściowych głośnika

Gdy opcja “Tryb przypisania” w menu “ZONE2” jest ustawiona na ZONE2, dźwięk jest odtwarzany przez gniazdo głośnikowe SURROUND BACK. link

Analogowy sygnał audio i 2-kanałowy sygnał wejściowy PCM ze złącza HDMI lub złącz cyfrowych (OPTICAL/COAXIAL) mogą być odtwarzane w ZONE2.

Jeśli chcesz odtwarzać sygnał HDMI inny niż 2-kanałowy PDM w ZONE2, ustaw “HDMI Audio” na “PCM”. link Wyjście z urządzenia podłączonego do wybranego źródła wyjściowego dla ZONE2, może być automatycznie konwertowany do 2-kanałowego PCM.
W takim przypadku, dźwięk MAIN ZONE będzie także konwertowany do 2-kanałowego PCM, jeśli MAIN ZONE i ZONE2 są ustawione na to samo źródło wyjściowe. Jednakże, w zależności od odtwarzającego urządzenia, odtwarzany sygnał może nie być konwertowany do PCM, nawet jeśli to ustawienie jest skonfigurowane.

Podłączenie 3 : Podłączenie przy użyciu wzmacniacza zewnętrznego

Sygnały audio przesyłane przez złącza ZONE2 urządzenia wyprowadzane są do wzmacniaczy obsługujących strefę ZONE2 i odtwarzane przez te wzmacniacze.

powrót do góry