Auto Setup

W celu wykonania pomiaru, ustaw mikrofon pomiarowy w głównej pozycji odsłuchowej.

O głównej pozycji słuchania

Główna pozycja odsłuchowa to miejsce w środowisku odsłuchowym, w którym zazwyczaj siedzą słuchacze lub w którym zazwyczaj usiadłaby pojedyncza osoba. Przed rozpoczęciem “Auto Setup” ustaw mikrofon pomiarowy w głównej pozycji odsłuchowej.

UWAGA

Należy zapewnić jak największą ciszę w pomieszczeniu. Szum w tle może zakłócić pomiary pomieszczenia. Pozamykaj okna i wyłącz wszystkie urządzenia elektroniczne (radia, klimatyzatory, lampy fluorescencyjne itp.). Urządzenia takie emitują hałas, który może zakłócić pomiary.

Podczas pomiaru telefony komórkowe należy pozostawić poza pomieszczeniem odsłuchowym. Sygnały emitowane przez sieć komórkową mogą zakłócić pomiary.

Nie stawaj między głośnikami a mikrofonem pomiarowym ani nie dopuść, aby podczas pomiaru na linii tej znalazły się jakiekolwiek przeszkody. Mikrofon pomiarowy powinien zostać zainstalowany w odległości co najmniej 50 cm od ściany. W przeciwnym wypadku odczyty mogą być niedokładne.

Podczas pomiaru z głośników i subwoofera wydobywać się będą słyszalne dźwięki, jest to normalny efekt. W przypadku wykrycia szumu otoczenia, głośność dźwięków testowych zostanie zwiększona.

Nie można przeprowadzać pomiarów przy podłączonych słuchawkach. Przed wykonaniem procedury “Auto Setup” należy odłączyć słuchawki.

powrót do góry