Auto Setup

Ölçüm yapmak için Ses kalibrasyon mikrofonunu ana dinleme konumuna yerleştirin.

Ana dinleme konumu hakkında

Ana dinleme konumu normalde dinleyicilerin oturacağı veya dinleme ortamında normalde yalnız olarak oturacağı konumdur. “Auto Setup” işlemine başlamadan önce Ses kalibrasyon mikrofonunu ana dinleme konumuna yerleştirin.

NOTE

Odanın mümkün olduğu kadar sessiz olmasını sağlayın. Arka plandaki gürültü oda ölçümlerini olumsuz etkileyebilir. Pencereleri kapatın ve elektrikli aygıtların gücünü kapatın (radyolar, klimalar, florasan ışıklar vb.). Ölçümler bu tür aygıtların yaydığı seslerden etkilenebilir.

Ölçüm sırasında cep telefonlarını dinleme odasının dışına çıkarın. Cep telefonu sinyalleri ölçümleri olumsuz etkileyebilir.

Ölçüm gerçekleştirilirken, hoparlörler ile Ses ayar mikrofonu arasında durmayın ve yolda engel bulunmasına izin vermeyin. Ayrıca, Ses ayar mikrofonunu duvardan en az 50 cm uzağa yerleştirin. Aksi takdirde, yanlış okumalar alınır.

Ölçüm sırasında hoparlörlerden ve subwoofer’lardan sesli uyarılar gelir ancak bunlar işlemin bir parçasıdır. Odada arka plan gürültüsünün olması durumunda test sinyalleri ses yükseltir.

Kulaklıklar takıldığında ölçüm yapılamaz. “Auto Setup” işlemini yapmadan önce kulaklıkları çıkarın.

başa dön